fp
image

Lazerle Leke Tedavisi

LAZERLE LEKE TEDAVİSİ

BİZE ULAŞIN :
0533 349 56 88 / 0216 575 75 00LEKE TEDAVİSİNDE YENİ YÖNTEMLER

Yazdan kalma güneş lekelerine çözüm uygulamaları, kış aylarında medikal estetik alanının sıkça başvurulan tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Sadece güneş kaynaklı değil, ilerleyen yaşa bağlı olarak da canlılığını kaybeden ciltte; kırışıklık, sarkma ve lekelenmeler başladığını belirten Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, cilt lekelerine karşı çözüm sunan yeni yöntemleri anlattı.


Cilt lekesi neden olur ve nasıl tedavi edilir?

Güneş tabii ki cilt lekelerine zemin hazırlayan en önemli faktörlerden birisi. Güneş dışında önemli bir faktör de zamanın etkisi. İlerleyen yaşla birlikte kişinin cilt kalitesi azaldığı için lekeler ortaya çıkabiliyor. Bu zamana kadar güneş hasarlarına ve yaşlılığa bağlı oluşan lekeler lazer sistemleri, kişinin cilt tipine uygun peelingler, mezoterapi, PRP, iğneli radyo frekans gibi uygulamalar ile gideriliyordu. Ancak bu uygulamaların en büyük dezavantajı uzun süreli olmaları ve hastaların devamlı gelip gittiği seanslar gerektirmeleriydi. Ama artık özellikle leke tedavisinde diğer sistemlerden farklı bir çalışma mekanizmasına sahip olan Thulium Lazer ile tek seansta bile güzel sonuçlar elde edilebiliyor.


ThuliumLazer'in işleyişi nasıl?

Thulium Lazer, özellikle hormonsal sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan lekelerde, doğum sonrası oluşan lekelerde, güneş lekelerinde ve melazma olarak adlandırdığımız leke türlerinde olumlu sonuçlar veriyor. Uygulama ağırlıklı olarak tek seans oluyor ve seans sonrası hastalar sadece kısa süreli bir kızarıklık hissediyorlar. Enfeksiyona yol açmayan bu uygulama sonrası hastalar rahatlıkla sosyal yaşantılarına devam edebiliyorlar. ThulimLazer'in sonuçları ise yaklaşık 3-4 hafta içerisinde görülüyor.


ThuliumLazer'in kullanıldığı başka tedavi yöntemleri de var mı?

Thulim Lazer cilt lekelerinde gözle görülür faydalar sağladığı gibi, cilt tonu (beyazlaştırma), cilt dokusu ve ince kırışıklıklar ile geniş gözeneklerin tedavisinde de verimli oluyor. Ancak tüm hastalar, yanlış yer ve kişilerce yapılan bir tedavinin, vücutlarında istemedikleri izler bırakabileceğini bilmeli ve bu konuya dikkat göstermeli. O yüzden bu tip uygulamaları mutlaka doktorlar tarafından sağlık koşullarına uygun kliniklerde yaptırmalılar.