fp
image

Göz Altı Dolgusu (Işık Dolgusu)

GÖZ ALTI DOLGUSU (IŞIK DOLGUSU)

Işık dolgusunun içeriği; hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden oluşur. Yaşlanma belirtileri olan ciltte matlık, kuruluk, cansızlık ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu yüzden hyalüronik asitin dışardan verilmesi gerekmektedir.  Işık dolgusu, hem içeriğindeki hyalüronik asit hem de yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde, derinin kalitesini olumlu yönde değiştirir.

Eğer cildin nemi yeterli ise üst tabakası pürüzsüz bir görünüme sahiptir ve ışığı yansıtma özelliği vardır. Eğer cildin üst tabakası  kuru , nemsiz ise içindeki hücrelerin düzen yapısı bozulur , ışığı deriden düzgün olmayan açılarla yansıtacağından cildimiz daha donuk ve mat bir şekilde gözükebilir. Anlaşılan şu ki parlaklık ışıltılı bir görünüm canlı bir cilt dokusu için cildin nemi çok önemlidir. Bu nemi kaybetmemize sebep olan faktörler  güneş , sigara, beslenme şeklimiz, çevre kirliliği, toksinler olabilir. Kaybettiğimiz nemi sadece nemlendirici ürünler, bakım ürünleriyle kazanmamız mümkün değildir. Evde kullanılan ürünlerin yanı sıra bu nemi sağlamak için dermis içerisine dışarıdan bir ürün vermek ve klinik bakımlar- tedavi gerekmektedir. Işık dolgusu da işte burada devreye girer. Işık dolgusu tek seanslık bir tedavidir. İçerdiği hyaluronik asit, antioksidan, vitamin ve mineraller ile cildin dış uyarılara karşı savunması artar, cilt kaybettiği neme kavuşur. Aynı zamanda hücre yenilenmesi olduğu için ciltte parlak bir görünüm elde edilir.

Işık dolgusu;  cildin ışığı yansıtma kapasitesini artırmak için yapılan  çok tercih edilen bir uygulamadır. Cildin kalitesini arttıran ve ışık yansıtıcı özelliği olan, dolgunun anti-aging bakımlarının istenilen bir tamamlayıcısıdır. Cildin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Ciltte sıkılaşma, parlama ve  nemlendirme sağlar.Amacı, cilde, ışığı yansıtma kapasitesini tekrar kazandırmaktır. Işık dolgusunun yanı sıra nem kazandırmak amacıyla Somon DNA , mezolifting , US tedavileride yapılır.